Dowód rejestracyjny rejestracja pojazdówRejestrując samochód bądź inny pojazd otrzymamy czasowy dowód rejestracyjny który ważny jest przez 30 dni. Jest to spowodowane tym iż dowody rejestracyjne drukuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie. Dokumenty wytwarzane są na zlecenie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na mocy ustawy.

Czy stały dowód rejestracyjny w Urzędzie Miasta Gdynia jest już do odbioru?

Aby sprawdzić czy odbiór stałego dowodu rejestracyjnego w Gdyni jest już możliwy można skorzystać z poniższych możliwości:

  • sprawdzić stan dowodu rejestracyjnego na stronie www.info-car.pl
  • telefonicznie dzwoniąc do Urzędu Miasta Gdynia pod nr 58 668 87 35 do 39
  • osobiście w Wydziale Komunikacji Gdyni przy stanowisku 20 (informacja)
  • jeżeli przy rejestracji pojazdu został podany nr telefonu przyjdzie powiadomienie smsem

Odbiór stałego dowodu rejestracyjnego – jakie dokumenty należy mieć przy sobie?

Aby odebrać stały dowód rejestracyjny w Gdyni należy mieć przy sobie pozwolenie czasowe czyli czasowy dowód rejestracyjny, ważną polisę OC i dokument tożsamości np dowód osobisty bądź paszport. Jeżeli samochód został zarejestrowany na dwie bądź więcej osób bardzo ważne jest aby mieć przy sobie upoważnienie ponieważ bez tego nie odbierzemy dowodu rejestracyjnego. Druk upoważnienia do odbioru stałego dowodu rejestracyjnego można znaleźć tutaj.

Kiedy i w jakich godzinach można odebrać stały dowód rejestracyjny w Gdyni?

Urząd Miasta Wydział Komunikacji w Gdyni czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00. Odbiór dowodu rejestracyjnego odbywa się przy stanowiskach 21 i 22 po wcześniejszym pobraniu biletu z dyspensera który znajduje się przy schodach do Wydziału Komunikacji w Gdyni.

Jeżeli nie mają Państwo czasu odebrać dowodu rejestracyjnego z chęcią zrobimy to za Państwa. W takim przypadku bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem w Gdyni.