CEPik 2.0Niestety tak jak można było przypuszczać wprowadzenie nowego programu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0 spowodowało potężne problemy w obsłudze zarówno w Wydziałach Komunikacji w całej Polsce ale również m.in. na stacjach kontroli pojazdów. Z CEPiKu korzystają różni ludzie oraz instytucje, jest to m.in. tysiące kierowców, 380 powiatów, 5 tys. stacji diagnostycznych, różne służby w tym m.in. Policja, Straż Graniczna, firmy itp. Największe problemy występują w przypadku rejestracji pojazdu krajowego ponieważ system nie pobiera danych. Ogromny problem jest również z osobami które chciałyby zarejestrować pojazd na miejsce zamieszkania ponieważ system nie daje możliwości zmiany adresu. Zamówienie przez Wydział Komunikacji dowodu rejestracyjnego również jest loterią ponieważ nikt nie wie od czego to zależy ale raz się uda a raz nie.

Problem z punktu widzenia przysłowiowego Kowalskiego dotyczy również stacji kontroli pojazdów ponieważ niektóre z nich nie mogą przesłać danych do Centralnej Ewidencji.

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska informuje iż pracują 24 godziny na dobę aby usprawnić pracę systemu oraz proszą o wyrozumiałość a niebawem wszystko wróci do normy. Nie pozostaje nam nic innego jak zastosować się do prośby i cierpliwie czekać.