cepik_rejestracja_pojazdowWydziały komunikacji w Wejherowie, Gdyni Pucku Kartuzach Gdańsku i Sopocie nie funkcjonują z powodu awarii systemu CEPIK. Problem jest z kluczem licencji jednak na infolinii nie wiedzą jaka może być przyczyna usterki co może wiązać się z długotrwałym problemem z komunikacją. Problem z komunikacją na linii Wydział Komunikacji – CEPIK wiąże się z brakiem możliwości zarejestrowania pojazdu, odbioru dowodu rejestracyjnego stałego, odbiorem prawa jazdy etc. Jest to już kolejna awaria CEPIK w krótkim czasie.

CEPIK to Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców przechowująca wszystkie dane o pojazdach i ich właścicielach. Osoba w wydziale komunikacji rejestrując pojazd wprowadza dane do systemu, sprawdza ich poprawność oraz drukuje dokumenty takie jak dowód rejestracyjny, decyzję o rejestracji itp.

AKTUALIZACJA godz. 8:20

Kierownik Wydziału Komunikacji w Wejherowie podjął decyzję o ręcznej rejestracji pojazdów i wydawania dowodów stałych. Oznacza to że mimo awarii CEPIKu zarejestrujemy pojazd i odbierzemy dowód rejestracyjny stały ponieważ pracownicy Wydziału Komunikacji będą ręcznie wypełniać decyzje i wnioski.

AKTUALIZACJA godz. 12:40

Awaria została usunięta, komunikacja z CEPIKiem przywrócona, wydziały komunikacji pracują normalnie.