12345 (Jeszcze nie oceniono)
Loading...
Zakaz wjazdu do miast dla starych samochodówJak donosi radio RMF FM Platforma Obywatelska pracuje nad ustawą która ma umożliwić władzą dużych miast selekcję samochodów które będą mogły wjeżdżać do ich centrum. Bynajmniej nie chodzi tutaj o wiek pojazdu tylko o faktyczne emisje spalin. Pomiar miałby odbywać się podczas kontroli w stacji diagnostycznej. Po takim badaniu na samochodzie miałaby zostać naklejona plakietka która opisywałaby  właściwości spalin i jaką normę spełnia tzn EURO4 lub EURO5.
Powodem prac nad ustawą jest zła jakość powietrza w dużych miastach. Smog daje się we znaki szczególnie w Zakopanem, Krakowie, Podhalu i na Dolnym Śląsku jednak ustawa oczywiście miałaby obowiązywać w całej Polsce. Czy włodarze Gdańska, Sopotu bądź Gdyni zdecydują o wprowadzeniu zakazu dowiemy się po jej wprowadzeniu nie miej warto już teraz wziąć taką możliwość pod uwagę i sprawdzić czy pojazd który chcemy kupić spełnia normy.
Stare samochody nie wjadą do centrum dużych miast

Komentarz do “Stare samochody nie wjadą do centrum dużych miast

  • 18 marca 2015 z 22:50
    Permalink

    Co za glupota, osły które siedzą w Sejmie nie maja co robić i na siłę wymyślają durne przepisy aby jak najbardziej nas skroić i przeważnie pada na kierowców. Fotoradary, wysokie nandaty, kamery rejestrujące przejazd, opłata recyklingowa a teraz to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: