dodatkowa tablica rejestracyjnaRząd pracuje nad rozporządzeniem umożliwiającym zakup i montaż dodatkowej tablicy rejestracyjnej która będzie przeznaczona do umieszczenia na bagażniku do przewozu rowerów. Trzecia tablica będzie miała ten sam numer rejestracyjny co samochód którym będą przewożone rowery. Dodatkową tablicę rejestracyjną będzie można zamówić na wniosek właściciela podczas rejestracji samochodu bądź w późniejszym terminie. Wniosek o wydanie tablicy składać się będzie w Urzędzie właściwym według swojego miejsca zamieszkania. W przypadku zbycia pojazdu będzie można dodatkową tablicę zwrócić. Kształt i wymiary tablicy będzie taki sam jak w przypadku tablic samochodowych. Dodatkową tablice będzie należało zamontować na bagażniku rowerowym w miejscu do tego przeznaczonym.

Trzecia tablica na bagażnik rowerowy – koszt:

Koszt dodatkowej tablicy będzie wynosił 52,50 zł czyli 50% obecnej opłaty za wydanie tablic tj 40 zł za tablicę + 12,50 zł za nalepkę legalizacyjną.

Wraz z przepisami umożliwiającymi wydanie dodatkowej tablicy na bagażnik rowerowy w życie wejdą przepisy określające warunki montażu bagażnika, rozkładu mas, sposobu montażu tablicy oraz wymogów dotyczących świateł zewnętrznych.

Jeszcze nie wiadomo kiedy nowe przepisy wejdą w życie ponieważ projekty zostały skierowane do konsultacji publicznych nie mniej wielbiciele rowerów już nie mogą się doczekać.

Zdjęcia: materiały prasowe Thule.com