ubezpieczenie OCObecnie w Polsce właściciel pojazdu musi obowiązkowo wykupić polisę od Odpowiedzialności Cywilnej. Z wiekiem oraz ilością bezszkodowych lat otrzymuje się zniżki które są przypisane oczywiście do właściciela pojazdu. W przypadku spowodowania kolizji, wypadku bądź innej szkody zniżki są pomniejszane a nawet można otrzymać zwyżkę na ubezpieczenie. Problem zaczyna się gdy osoba jest właścicielem kilku pojazdów i jednym z nich wyrządzono szkodę – zniżkę traci się na wszystkie nawet jeżeli to nie my prowadziliśmy pojazd którego jesteśmy właścicielem.

Posłowie PIS Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski złożyli do Ministra Finansów interpelację w sprawie zmiany w ubezpieczeniu OC dla kierowców posiadających więcej niż jeden pojazd. Chcą aby spowodowanie szkody jednym z pojazdów zabierano zniżki tylko za konkretny pojazd a nie wszystkie. Ponadto parlamentarzyści chcieliby aby wystarczyło opłacenie jednej składki na wszystkie samochody.

Już sama dyskusja o zmianach w ubezpieczeniach OC wywołała burzę. Właściciele kilku samochodów na pewno byliby zadowoleni z takiej zmiany ale co mają powiedzieć rodziny w których jest kilku kierowców a tylko jeden pojazd? Albo osoby pożyczające samochód np od sąsiada kilka razy w roku? Oczywiście jest to do rozwiązania np poprzez możliwość wykupienia polisy np na jeden dzień bądź tydzień. W dobie szybkich płatności przez internet nie wydaje się to problemem ale czy parlamentarzyści będą chcieli zająć się zmianami w ubezpieczeniach OC czas pokaże…

Przypominamy iż najpóźniej w dniu rejestracji samochodu należy wykupić ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej