12345 (Jeszcze nie oceniono)
Loading...

Dowód rejestracyjny rejestracja pojazdówOd 1 października 2004 r. wydawany jest nowy dowód rejestracyjny, wprowadzony  rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 4 maja 2004 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Nowe dowody rejestracyjne mają nowoczesny, czytelny i bardzo przejrzysty układ graficzny. Odnalezienie interesujących nas informacji takich jak dane właściciela, datę pierwszej rejestracji pojazdu czy nr VIN pojazdu nie stanowi problemu. Jednak wygląd to nie wszystko ponieważ równie ważne jest jego skuteczne zabezpieczenie przed podrobieniem. Dowody rejestracyjne posiadają szereg zabezpieczeń utrudniających a nawet uniemożliwiających jego podrobienie.

Dowód zawiera elementy graficzne o bardzo skomplikowanej rejestracja_samochodu_pojazdu_dowod_rejestracyjny_zabezpieczeniakolorystyce doskonale widoczne w promieniach ultrafioletowych. Papier z którego robiony jest dowód rejestracyjny to specjalny papier syntetyczny produkowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Podłoże jest zabezpieczone chemicznie które uniemożliwia przerobienia danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Na zdjęciu po prawej widać jak wygląda dowód rejestracyjny w świetle UV.

Poniżej kolejne zdjęcia które podpowiedzą na co zwrócić uwagę gdy kupujemy pojazd i mamy podejrzenia co do legalności dokumentu bądź uczciwości sprzedawcy.

Rejestracja pojazdu zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego

Rejestracja pojazdu zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego 2

Rejestracja pojazdu zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego 3

Źródło: PWPW
Zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego

Komentarz do “Zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego

  • 15 września 2014 z 22:30
    Permalink

    znam takiego dla którego te zabezpieczenia to pikuś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: