zielone tablice rejestracyjneJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od stycznia 2020 roku nastąpią zmiany odnośnie tablic rejestracyjnych. Tablice rejestracyjne od samochodów ze silnikiem spalinowym nie zmienią kształtu i wzoru czyli będą podłużne z czarnymi cyframi i literami na białym tle. Natomiast drastyczna zmiana nastąpi w tablicach rejestracyjnych od pojazdów elektrycznych i wodorowych. W tablicach będą czarne cyfry i litery na zielonym tle. Wynikiem takiej zmiany jest efekt zeszłorocznej ustawy o elektromobilności.
Zmianie również ulegną naklejki, z czerwoną obwódką będą jeździły samochody elektryczne, z żółtą wodorowe. W przypadku pojazdów hybrydowych nie są przewidziane żadne zmiany. Ponadto pojazdy zasilane wodorem zostaną wyposażone w zielona nalepkę z literą H a elektryczne w niebieską z literami EE.
Zmiany mają wpłynąć na szybszą identyfikację pojazdów mających prawo do wjazdu w strefę czystego transportu.

Szczegóły jeszcze nie są znane ale można przypuszczać że nowe tablice rejestracyjne będą wydawane nie tylko podczas  rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji ale także na życzenie właściciela. Oczywiście będziemy monitorować prace i na bieżąco Państwa informować.