rejestracja anglika w Polsce badanie techniczneOd 29 maja bieżącego roku jest możliwość zarejestrowania pojazdu z kierownicą po prawej stronie jednak tylko teoretycznie. Co prawda Wydział Komunikacji zarejestruje „Anglika” jednak pod warunkiem że wraz z wymaganymi dokumentami dostarczymy badanie techniczne wykonane w Polsce. Problem w tym że ustawodawca nie wydał stosownego rozporządzenia dla diagnostów przez co taki samochód nie mógł zostać dopuszczony do ruchu. Teraz się to zmieni ponieważ 14 lipca do Rządowego Centrum Legislacji wpłynął projekt rozporządzenia który wchodzi w życie po 14 dniach od ich opublikowania w Dzienniku Ustaw czyli z końcem lipca 2015 roku. W praktyce oznacza to iż od 1 sierpnia 2015 roku po spełnieniu kilku warunków pojazd sprowadzony z Anglii zostanie dopuszczony do ruchu po polskich drogach.

Aby pojazd przeszedł badanie techniczne musi mieć prędkościomierz wyskalowany w kilometrach na godzinę a nie w milach. Ponadto należy zmienić światła oraz lusterka wsteczne.

Rejestracja Anglika w Polsce potrzebne dokumenty:

Aby zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie należy udać się do Wydziału Komunikacji z następującymi dokumentami:

Rozporządzenie w sprawie rejestracji anglików ukazało się w dzienniku ustaw 31 lipca 2015 roku i weszło w życie z dniem 15 sierpnia 2015 roku.

Aktualizacja artykułu: 13.02.2018r